Zdeněk Bajar

Curriculum Vitae

Zdeněk Bajar je advokát zapsaný u České advokátní komory

Vzdělání

Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, Mezinárodně-obchodní fakulta university v Jönköpingu (Švédsko)

Profesní životopis

Zdeněk svou právní praxi začal v roce 2004 v české advokátní kanceláři PETERKA & PARTNERS. Od března 2007 Zdeněk působil v pražské pobočce přední americké advokátní kanceláře WEIL, GOTSHAL & MANGES.

Na jaře 2012 se Zdeněk vrátil do PETERKA & PARTNERS, kde byl jmenován partnerem a pověřen spoluvedením moskevské pobočky a zároveň i vedením nově zakládané běloruské pobočky.

V únoru 2015 se Zdeněk rozhodl dále se věnovat vlastní advokátní praxi.

Mimo jeho působení ryze v oblasti právních služeb, Zdeněk v období březen 2015 – září 2015 působil rovněž jako dočasný manažer menší dřevozpracovatelské společnosti vlastněné českými investory nacházející se v běloruském městě Baranoviči.

Zaměření právní praxe

Zdeněk se ve své dosavadní právní praxi zaměřoval především na zastupování klientů před soudy (včetně mezinárodních sporů), implementaci významných stavebních projektů (zahrnující komplexní právní poradenství týkající se stavební, vyvlastňovací a environmentální legislativy), a dále poradenství v oblasti veřejných zakázek, akvizic, exportních transakcí směřujících především do zemí SNS (včetně poradenství bankám a exportérům ohledně otázek financování), a konečně řízení komplexního poradenství týkajícího se projektů a investic v zahraničí, především pak ve státech SNS.

V rámci VAZBA Zdeněk zastřešuje mimo jiné poradenství rusky hovořícím klientům aktivním v České republice.

V září 2014 byl Zdeněk zařazen běloruským žurnálem „Business Revue“ mezi 50 top zahraničních manažerů působících v Bělorusku.

Jazyky

angličtina, ruština a čeština (rodný jazyk)