VAZBA advokáti

specializované právní služby v České republice i v cizině

Jsme progresivní advokátní kancelář založená Martinem Vackem a Zdeňkem Bajarem, právníky s mezinárodními zkušenostmi. Našim cílem je vytvoření pevné VaZbY mezi námi a klientem založené na klientově maximální spokojenosti.

Curriculum vitae

Zdeněk je zakladatelem advokátní kanceláře a partnerem odpovědným obzvláště za obsluhu ruskojazyčné klientely v České republice. Ve své dosavadní právní praxi se zaměřoval především na zastupování klientů před soudy (včetně mezinárodních sporů), implementaci významných stavebních projektů (zahrnující právní poradenství týkající se stavební, vyvlastňovací a environmentální legislativy), a dále poradenství v oblasti veřejných zakázek, akvizic, exportních transakcí.

Zdeněk je advokát zapsaný u České advokátní komory.

Vzdělání
Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, Mezinárodně-obchodní fakulta university v Jönköpingu (Švédsko)

Profesní životopis
Zdeněk svou právní praxi začal v roce 2004 v české advokátní kanceláři PETERKA & PARTNERS. Od března 2007 Zdeněk působil v pražské pobočce přední americké advokátní kanceláře WEIL, GOTSHAL & MANGES.

Na jaře 2012 se Zdeněk vrátil do PETERKA & PARTNERS, kde byl jmenován partnerem a pověřen spoluvedením moskevské pobočky a zároveň i vedením nově zakládané běloruské pobočky.

V únoru 2015 se Zdeněk rozhodl dále se věnovat vlastní advokátní praxi.

Mimo jeho působení ryze v oblasti právních služeb, Zdeněk v období březen 2015 – září 2015 působil rovněž jako dočasný manažer menší dřevozpracovatelské společnosti vlastněné českými investory nacházející se v běloruském městě Baranoviči.

Zaměření právní praxe
Zdeněk se ve své dosavadní právní praxi zaměřoval především na zastupování klientů před soudy (včetně mezinárodních sporů), implementaci významných stavebních projektů (zahrnující komplexní právní poradenství týkající se stavební, vyvlastňovací a environmentální legislativy), a dále poradenství v oblasti veřejných zakázek, akvizic, exportních transakcí směřujících především do zemí SNS (včetně poradenství bankám a exportérům ohledně otázek financování), a konečně řízení komplexního poradenství týkajícího se projektů a investic v zahraničí, především pak ve státech SNS.

V rámci VAZBA Zdeněk zastřešuje mimo jiné poradenství rusky hovořícím klientům aktivním v České republice.

V září 2014 byl Zdeněk zařazen běloruským žurnálem „Business Revue“ mezi 50 top zahraničních manažerů působících v Bělorusku.

Jazyky
angličtina, ruština a čeština (rodný jazyk)